به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

آب و هوای آتن

آب و هوای آتن

آب و هوای هر منطقه ای بنا بر موقعیت مکانی آن مختلف است و از ویژگی های متفاوتی برخوردار است. آب و هوای آتن نیز بنا بر موقعیت آن و جغرافیای منطقه تعیین می شود. در این متن شرایط آب و هوایی آتن را مورد بررسی قرار داده و در هر فصل به صورت جداگانه بیان می نماییم.

شهر آتن

در ابتدا باید توضیحاتی درباره شهر آتن داده شود تا با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آن بتوانیم آب و هوای شهر آتن را بررسی کنیم. شهر آتن در حقیقت پایتخت کشور یونان بوده و از جمله شهر های تاریخی به حساب می آید. موقعیت جغرافیایی این شهر در سمت جنوب جلگه آتیک بوده و رود هایی که از کوهستان منشا گرفته اند به نام های کنفونسپوس و ایلیسوس در این شهر جاری هستند. با همه این تفاسیر باید بدانید که شهر آتن نسبت به دیگر پایتخت های کشور های اروپایی از فضای سبز کمتری برخوردار است که این موضوع می تواند یکی از دلایل آلودگی صوتی و هوای این شهر باشد. البته فضای سبز نیز می تواند نقش مؤثری در آب و هوا آتن داشته باشد و در صورت وجود یک فضای سبز گسترده ممکن بود آب و هوای آتن کمی خنک تر باشد.

بررسی کلی آب و هوای آتن

به طور کلی اگر بخواهیم آب و هوای آتن و یونان را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگوییم که این شهر و کشور دارای آب و هوای گرم و مدیترانه ای می باشند. این موضوع باعث شده است تا در بیشتر روز های سال آب و هوای این شهر گرم باشد و دمای هوا نیز بالا بوده که این موضوع سبب شده است تا گردشگران در تمام طول سال از این شهر دیدن کنند. البته داشتن آب و هوای گرم و مدیترانه ای شهر آتن باعث شده در برخی از ماه های سال دمای هوا بالا رفته و گرما کمی آزاردهنده شود.به طور کلی آب و هوای آتن به گونه ای ست که یخبندان و بارش برف در آن رایج نبوده و تنها در فصل ها و ماه های خنک آب و هوای آتن کمی مرطوب می شود.

آب و هوایی آتن

آب و هوایی آتن

گرمترین زمان در آتن

به طور کلی در فصل تابستان دمای هوا در هر منطقه ای به بالاترین مقدار خود می رسد و شهر آتن نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرمترین ماه در سال ماه مرداد در شهر آتن می باشد که آب و هوای آتن به گرم ترین حالت خود می رسد و ممکن است کمی برای شما و گردشگران آزار دهنده باشد؛ اما به طور کلی از اواسط خرداد ماه تا اواسط مهر ماه آب و هوای آتن گرم بوده و ممکن است دما تا ۳۲ درجه نیز برسد.

گرمترین زمان در آتن

گرمترین زمان در آتن

زمستان در آتن

در فصل زمستان آب و هوای آتن کمی خنک تر شده اما خبری از سرمای زیاد و بارش برف شدید در این شهر نخواهد بود. تنها نسبت به ماه های قبل کمی درجه دمای هوا پایین تر می آید. زمستان در شهر آتن از اواسط آذر ماه تا اواسط اسفند ماه طول می کشد. دمای هوا در بیشترین حالت و گرمترین روزهای زمستانی به ۱۵ درجه می رسد و در سرد ترین دما تا ۱۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید که این دما برای زمستان نسبت به اکثر کشور های دیگر دمای بالایی محسوب می شود.

بارش باران در این فصل در شهر آتن افزایش می یابد و به همین دلیل ممکن است برای گردش در شهر آتن به هنگام بارش باران به مشکل بخورید. سفر شما در فصل زمستان به شهر آتن می تواند مزیت هایی را برای شما به ارمغان بیاورد. از جمله این مزایا می توان به قیمت های مطلوب و مقطوع تر و جمعیت کمتر گردشگران اشاره کرد.مدت زمانی که خورشید در آسمان است در فصل زمستان نسبت به دیگر ماه ها کمتر بوده و به کمتر از ۴ ساعت در روز می رسد.این مقدار در تابستان به ۱۲ ساعت در روز نیز خواهد رسید. لباسی که در این فصل برای افراد می تواند مناسب باشد لباس هایی با ضخامت متوسط و بارانی بوده تا در هنگام بارش باران فرد دچار مشکل نشود.پوشیدن پالتو و یا کاپشن در شهر آتن به طور معمول نیاز نخواهد بود.

زمستان در آتن

زمستان در آتن

بهترین آب و هوای آتن در چه فصلی ست؟!

آب و هوای آتن در طول سال همان طور که گفته شد برای سفر شما مناسب بوده و به همین دلیل در تمام ماه ها این شهر از گردشگران مختلفی از سراسر دنیا پذیرایی می کند؛ اما بهترین آب و هوا برای شهر آتن در فصل های بهار و پاییز می باشد که دما معتدل تر و مناسب تر از ماه ها و فصل های دیگر است. آب و هوای آتن در این دو فصل به گونه ای ست که دما بیشتر از ۲۱ درجه سانتی گراد نمی شود. به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در سفر به مشکل برنخورید و از تمام طول روزتان برای گردش در شهر آتن استفاده کنید همچنین از آب و هوای آتن لذت ببرید، از سفر کردن به این شهر در مرطوب ترین ماه سال یعنی اواسط آذر تا اواسط دی ماه بپرهیزید. در دیگر ماه های زمستانی نیز بارش باران وجود دارد اما مقدار آن به اندازه دسامبر نمی شود.

بهترین آب و هوای آتن در چه فصلی ست؟!

بهترین آب و هوای آتن در چه فصلی ست؟!

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای یونان ، وقت سفارت یونان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

راهنمای سفر به میکونوس در سفر به میکونوس باید با این جزیره و نکات مهمی در این باره آشنا شوید. میکونوس جاذبه های گردشگری زیادی دارد که می تواند سفر ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

بهترین زمان سفر به میکونوس میکونوس نام جزیره ای است که به کشور یونان تعلق دارد و در دریای مدیترانه واقع شده است. سالانه هزاران گردشگر و جهانگرد از جزیره ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...

تاریخ یونان تاریخ یونان به طور کلی دارای دوره های گوناگونی بوده و همچنین در تاریخ یونان هنر ها و عناصر زیبای زیادی دیده می شود که ما قصد داریم ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!