به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

آب و هوای کرت

آب و هوای کرت

آب و هوای کرت  به عنوان یکی از مناطق گردشگری کشور یونان از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله مواردی که در پیش بینی وضع آب و هوای کرت به آن اشاره می کنند میزان رطوبت و حداقل و حداکثر میزان بارش در نواحی مختلف یا امکان بروز سیل است. آب و هوای کرت  مدیترانه ای است یعنی زمستان های ملایم و تابستان های گرم دارد. احتمال ریزش برف و باران در این منطقه بسیار کم است. برای آشنایی با آب و هوای کرت با این مقاله همراه شوید.

آب و هوای کرت در مقایسه با سایر مناطق یونان

همانطور که می بینید آب و هوای کرت در مقایسه با سایر مناطق یونان کمی متفاوت است. این جزیره زیبا هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران است و بدلیل آب و هوای عالی و سواحل شنی، همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. هوای کرت به گونه ای است که در فصل پاییز هم می توان برای شنا به سواحل آنجا رفت و لذت برد. این کشور دارای آب و هوای چهار فصل است یعنی در تمامی مناطق آن می توانید آب و هوای مختلف را مشاهده کنید.اما کرت یکی از جزایر دریای مدیترانه است که آب و هوای اقیانوسی یا مدیترانه ای دارد در مقایسه با نواحی شمالی یونان که آب و هوای گرم و خشک دارد و مناطق جنوبی که زمستانی بسیار سرد و برفی دارد، آب و هوای کرت  بسیار بهتر است . معمولا در کرت کمتر برف و باران می بینیم و تقریبا ناحیه ای با آب و هوای ملایم و دلپذیر است. از آن جهت که شهر شهر کرت در کنار دریا واقع شده است ، وجود دریا ها بیشتر بر آب و هوای این منطقه تاثیر گذار است.

آب و هوای کرت

آب و هوای کرت

بهترین آب و هوای کرت در چه فصلی است

همانطور که می دانید آب و هوا بر میزان مسافرت های یک شهر تاثیر زیادی دارد به خصوص در یک جزیره زیبا مانند کرت که دارای جاذبه های  تفریحی بسیاری است و هر ساله تعداد زیادی مسافر به آنجا سفر می کنند بی شک آب و هوا می تواند بر میزان سفر ها موثر باشد. زمستان های این منطقه معتدل است و تابستان های آن کمی گرم است اما در واقع بیشتر مردم تمایل دارند که تابستان را برای مسافرت های خود انتخاب کنند. زیرا عملا بازه تغییرات آب و هوای کرت چندان زیاد نیست اما در فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا است و شما می توانید از امکانات تفریحی دریایی و اقیانوسی این منطقه هم استفاده کنید. در ماه آذر و دی که این جزیره آب و هوایی عالی دارد ممکن است ریزش هایی از باران را در این دو ماه ببینید که بهتر است هنگام سفر در این دوماه، چتر نیز همراه خود داشته باشید. آب و هوای کرت در این دو ماه گاهی دچار نوساناتی می شود.

بهترین آب و هوای کرت در چه فصلی است

بهترین آب و هوای کرت در چه فصلی است

تاثیر اقیانوس بر آب و هوای کرت چیست؟

همانطور که گفته شد این منطقه در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است، بی شک یکی از عوامل اصلی موثر بر آب و هوای کرت  اقیانوس ها و گردش آب ها است. جزر و مد دریا بر آب و هوای کرت  تاثیر زیادی دارد. همین تعادل هوا در آب و هوای کرت  نتیجه وجود اقیانوس ها در نزدیکی این منطقه است. وجود رطوبت تا حدود زیادی در یک منطقه باعث تعدیل دما می شود و باعث عدم خروج گرما از منطقه می شود زیرا عملا فشار هوا را در یک منطقه تا حدود زیادی بالا می برد. در واقع وجود ابرها مانند گاز های گلخانه ای است که مانع از خروج گرما می شوند و مانند یک حصار کاملا دور تا دور آن منطقه را محصور می کنند. عامل بعدی متاثر از دریاها که بر آب و هوای کرت موثر است جز و مد در یک برهه زمانی خاص است. به هر حال گردش آب ها گاها باعث بروز باران های شدید و سیل در فصل تابستان در ناحیه کرت می شود.

تاثیر اقیانوس بر آب و هوای کرت چیست؟

تاثیر اقیانوس بر آب و هوای کرت چیست؟

سایر عوامل موثر بر آب و هوای کرت

از عوامل دیگر که می تواند بر آب و هوای کرت موثر باشد می توان به پوشش ابر ها و جهت باد اشاره کرد. شرایط اوزن و نقطه شبنم هم در آب و هوای کرت در فصل زمستان چندان بی تاثیر نیستند زیرا عملا وجود لایه اوزون سالم به افزایش گرما تا حدود زیادی کمک می کند. میزان رطوبت در زمان های مختلف عامل موثر بعدی در آب و هوای این منطقه است. سرعت جهت باد می تواند بر احتمال ریزش باران در یک منطقه کمک کند. درجه حرارت این منطقه از تمامی این عوامل تاثیر می گیرد در نتیجه تمامی این عوامل بر تعادل دمای کرت موثر هستند.

سایر عوامل موثر بر آب و هوای کرت

سایر عوامل موثر بر آب و هوای کرت

پیش بینی و ضعیت آب و هوای کرت

معمولا به دلیل سفر های زیاد به این منطقه پیش بینی آب و هوای کرت از ۱۰ تا ۲۵ روز قبل انجام می شود و به مسافران اطلاع داده می شود تا زمان درست برای مسافرت این افراد تخمین زده شود. این پیش بینی دما شامل بالاترین و پایین ترین دما در این بازه زمانی و میزان فشار هوا یا احتمال ریزش باران یا سیل است. گاها به دلیل گردش آب های اقیانوسی در این مکان حتی در تابستان ها هم شاهد بروز سیلاب های شدید هستیم. با گزارش آب و هوای کرت دمایی که احتمال ریزش باران در آن وجود دارد گزارش داده می شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای یونان ، وقت سفارت یونان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

هتل های میکونوس در سفر به یکی از جزیره های یونان به نام میکونوس باید به فکر محلی برای اقامت باشید. هتل های میکونوس با قیمت مناسبی در اختیار مسافران ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۵ فروردین ۱۳۹۸

برای کسانی که به یونان سری زده اند، آشنایی با فرهنگ مردم کورفو می تواند جذاب باشد. این جزیره سرسبز دومین جزیره بزرگ یونان است که در شمال غربی این ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

راهنمای سفر به کرت جزیره کرت یک منطقه بسیار زیبا و دیدنی در کشور یونان می باشد. سفر به کرت شاید برای بسیاری از افراد شبیه یک رویا باشد؛ چرا ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!