به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

بهترین زمان سفر به کرت

بهترین زمان سفر به کرت

کرت یک منطقه بسیار زیبا در کشور یونان است، البته بستگی دارد که چه زمانی را برای سفر به کرت انتخاب می کنید. به همین خاطر ما در این مقاله می خواهیم شما را با بهترین زمان سفر به کرت از منظر های مختلف آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

سفر به کرت

کرت یکی از نقاط بکر و البته دیدنی در کشور یونان است که در عین حال بزرگترین جزیره این کشور نیز محسوب می شود. هر ساله گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می کنند و از جاذبه های گردشگری کرت بازدید می کنند. کرت در عین حال که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد، یک شهر سنتی و با فرهنگ غنی می باشد. اما گذشته از این ها اگر شما هم قصد سفر به کرت را دارید، شاید این سوال به ذهن شما هم خطور کند که بهترین زمان برای سفر به کرت چه موقع است و باید چه زمانی را برای سفر خود انتخاب کنید تا لذت کافی را از سفرتان ببرید.

به همین منظور ما در این مقاله تلاش کردیم که این موضوع را از جنبه های مختلفی که ممکن است برای شما اهمیت داشته باشد، بررسی کنیم. به شما نیز پیشنهاد می کنیم برای این که بتوانید بهترین زمان سفر به کرت را انتخاب کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بهترین زمان سفر به کرت

بهترین زمان سفر به کرت

بهترین زمان سفر به کرت از نظر آب و هوا

معمولا در اروپا بهترین زمان سفر به کرت و هر منطقه دیگر فصل تابستان می باشد. چرا که در تابستان دمای هوا بیشتر شده و تقریبا این دما برای تمامی افراد مناسب می باشد. از طرف دیگر معمولا فصل تابستان، فصل تعطیلی برخی ارگان ها و مدارس می باشد و به این ترتیب حجم سفر ها بیشتر می شود. همه این ها باعث شده است که بسیاری از افراد تابستان را برای سفر خود انتخاب کنند. البته برخی افراد نیز اواخر بهار یا اوایل پاییز را نیز به عنوان بهترین زمان سفر به کرت می دانند و سعی می کنند در این مواقع به کرت سفر کنند.

در اواخر بهار دمای هوا به تدریج افزایش یافته و هوا رو به گرمی می رود. در اوایل پاییز که مصادف با ماه اکتبر می باشد، هنوز هوا گرمی خود را دارد و شما می توانید در این زمان هم به کرت سفر کنید. اما اوایل بهار، اواخر پاییز و فصل زمستان کمی سرد هستند و زمان مناسبی برای یک سفر تفریحی و توریستی به کرت نمی باشند. خصوصا این که در فصل زمستان امکان بازدید از برخی جاذبه های گردشگری به واسطه خطر سیل و بهمن وجود نخواهد داشت و شانس داشتن یک سفر توریستی کامل را از دست خواهید داد.

بهترین زمان سفر به کرت از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به کرت از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به کرت از نظر قیمت

برای افرادی که می خواهند یک سفر اقتصادی به کرت داشته باشند، بهترین زمان سفر به کرت برای این افراد فصل زمستان است. چرا که در این موقع از سال جمعیت بسیار کمی به نسبت فصل تابستان به کرت سفر می کنند و از این رو قیمت بسیاری از امکانات از جمله هتل ها، بلیط جاذبه های گردشگری، سوغاتی ها و … تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کنند و شما می توانید با کمترین هزینه به کرت سفر کنید.

پس از زمستان، فصل پاییز، بهار نیز فصل های ارزان تری برای سفر به کرت هستند و می توانند به عنوان بهترین زمان سفر به کرت برای افرادی که قصد یک سفر ارزان را دارند، باشند. در نهایت تابستان است که گرانترین فصل سفر به کرت می باشد. در این فصل تعداد گردشگرانی که کرت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند، بسیار زیاد است، از این رو طبیعی است که قیمت اکثر خدمات و امکانات در این زمان افزایش پیدا کند.

بهترین زمان سفر به کرت از نظر قیمت

بهترین زمان سفر به کرت از نظر قیمت

بهترین زمان سفر به کرت از نظر شلوغی

اما هستند افرادی که حساسیت خاصی به مکان های شلوغ دارند. برای این قبیل افراد که از شلوغی متنفر هستند و از طرفی می خواهند در یک زمان مناسب به کرت سفر کنند، فصل تابستان بدترین زمان سفر به کرت است. از این رو به اینگونه افراد پیشنهاد می کنیم که در زمانی به کرت سفر کنند که توریست کمتری این منطقه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. با این حساب فصل بهار یا پاییز می توانند بهترین زمان سفر به کرت برای این افراد باشند. چرا که در این مواقع علاوه بر این که دمای هوا تقریبا مناسب و معتدل است، تعداد گردشگران کمتری را در جزیره کرت خواهند دید و این برای شان مسرت بخش خواهد بود.

سفر به کرت در فصل بهار

بیایید کمی دقیق تر به زمان های مختلف سفر به جزیره کرت یونان بپردازیم. در این جا بهتر است درباره فصل بهار صحبت کنیم. دمای هوا در ماه های مختلف فصل بهار به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد. شما در این فصل شاهد یک آب و هوای مطبوع و متعادل خواهید بود. البته دما برای آبتنی در آب های کرت چندان مناسب نیست، اما باز هم می تواند بهترین زمان سفر به کرت محسوب شود. فصل بهار در این منطقه از ماه های آوریل تا می یعنی از ۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد ماه ادامه خواهد داشت. هرچه به سمت تابستان می رویم قیمت ها افزایش یافته و تعداد گردشگران نیز زیاد می شود.

سفر به کرت در فصل بهار

سفر به کرت در فصل بهار

سفر به کرت در فصل تابستان

همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره کردیم بهترین زمان سفر به کرت از نظر آب و هوا فصل تابستان است. فصل تابستان از ماه ژوئن تا آگوست یعنی ۱۱ خرداد تا ۹ شهریور ادامه می یابد. اوایل و اواخر تابستان دمای هوا خنک تر است و شما در این زمان می توانید به کرت سفر کنید. البته این نکته را باید اضافه کنیم که قیمت خدمات مختلف در کرت در فصل تابستان بسیار افزایش پیدا می کند. حتی شما در اولین قدم یعنی خرید بلیط کرت در فصل تابستان با این موضوع مواجه خواهید شد و شاهد افزایش قیمت ها خواهید بود. تعداد گردشگران نیز در این زمان بسیار زیاد هستند. شما در فصل تابستان می توانید از تمامی جاذبه های گردشگری کرت دیدن کرده و تنی به آب بزنید.

سفر به کرت در فصل پاییز

پاییز هم می تواند زمان مناسبی برای سفر به کرت باشد، البته باید دقت کنید و تمامی نکات را در نظر داشته باشید. فصل پاییز از ماه های سپتامبر تا نوامبر یعنی از ۱۰ شهریور تا ۹ آبان ادامه می یابد. هر چه زودتر در این فصل تصمیم به سفر به کرت داشته باشید، شرایط بهتری را تجربه خواهید کرد. مخصوصا در نظر آب و هوایی دمای هوا در اوایل پاییز بسیار مساعد می باشد.

سفر به کرت در فصل پاییز

سفر به کرت در فصل پاییز

سفر به کرت در فصل زمستان

و اما در آخر می رسیم به سردترین فصل سال در کرت که فصل زمستان می باشد. فصل زمستان از نوامبر تا مارس ادامه دارد. تقریبا زمان زیادی است اما باز هم امکان سفر در این فصل به کرت می تواند وجود داشته باشد. مخصوصا برای افرادی که قصد سفر توریستی به کرت را ندارند می تواند گزینه خوبی برای سفر به کرت باشد. البته امکان بازدید از برخی جاذبه های گردشگری و استفاده از برخی خدمات و امکانات در این فصل وجود نخواهد داشت. شما می توانید در فستیوال ها و جشنواره هایی که در این فصل برگزار می شود،  شرکت کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای یونان ، وقت سفارت یونان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۵ فروردین ۱۳۹۸

سواحل کورفو در کشور یونان جزو جاذبه های طبیعی شناخته می شوند. از مهمترین این سواحل می توان به ساحل پالئوکاستریتسا، ساحل گاردنوس، ساحل پورتو تیمونی و همچنین ساحل کالیکو ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

دین مردم یونان یونان یکی از کشورهای متمدن در قاره اروپا است که سالیان سال تحت تأثیر فرهنگ های مختلف قرار گرفته است و تاریخی با قدمت دارد. دین مردم ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

جمعیت کورفو جزیره ی کورفو یکی از باشکوه ترین و بزرگترین جزایر کشور یونان است؛ که دارای جاذبه های  زیبایی و دیدنی بیشماری است. جمعیت کورفو با نرخی بسیار کم ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!