به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

دین مردم کرت

دین مردم کرت

با توجه به آثار به دست آمده از دوران کهن یونان باستان و همچنین جزیره های این کشور از جمله جزیره کرت مشخص می‌شود که روحیه مردم این منطقه بسیار مذهبی است و به عقاید مذهبی توجه خاصی می شده است. با این حال در حال حاضر دین مردم کرت مانند دیگر کشورهای اروپایی به صورتی است که حدود ۹۰ درصد مردم این جزیره پیرو مسیحیت هستند و تعطیلات مذهبی نیز در زندگی روزمره مردم این شهر نقش مهمی را ایفا می کند.

جشن های بسیار بزرگی در شب کریسمس و هفته مقدس در جزیره کرت برگزار می شود که این امر نشان دهنده پایبندی این مردم و مهم بودن دین مردم کرت است. با این وجود توجه داشته باشید که گردشگران می‌ توانند در جزیره کرت از رویدادها و نمایشگاه‌ هایی که بسیار جالب و خاص است در تعطیلات مذهبی بازدید کنند و سفری بی نظیر داشته باشند.

دین مردم کرت

دین مردم کرت

یکی از زیباترین جزیره های یونان که در جمع ۵ جزیره بزرگ دریای مدیترانه نیز قرار دارد، جزیره کرت است که روزگاری مرکز تمدن اروپا به شمار می رفته است. در این مقاله ما می خواهیم در مورد دین مردم کرت توضیحاتی بیان کنیم و شما را با تمدن و فرهنگ مردم این جزیره بیشتر آشنا نماییم.

جزیره کرت

جزیره کرت واقع در شبه جزیره یونان در حال حاضر یکی از مهمترین مقاصد گردشگری اروپا می باشد که سالانه میلیون ها نفر گردشگر از سراسر جهان را به سمت خود می کشاند. این جزیره زیبا در گذشته با نام کهن اقریطس شناخته می شده است. زبان رسمی در جزیره کرت، یونانی است که لازم است اگر قصد سفر به این جزیره را دارید حتما با زبان یونانی آشنا شوید، زیرا در غیر این صورت زبان مردم این منطقه کاملا غیر قابل درک می باشد.

محیط آرام و هماهنگ این جزیره به طور حتم در روز اول ورود، شما را شگفت زده خواهد کرد زیرا در این شهر عجله معنا ندارد و مردم محلی این جزیره بسیار محتاط و قابل اعتماد و آرام هستند. اما با توجه به تمامی این موارد اطلاع از دین مردم کرت و اطلاع از فرهنگ مردم این منطقه می تواند برای افرادی که قصد سفر به این جزیره را دارند حائز اهمیت باشد.

جزیره کرت

جزیره کرت

دین و مذهب مینوسی در کرت

تمدن مینوسی یکی از نخستین و بزرگترین تمدن های جزیره کرت یونان می باشد که ساکنان اولیه که حدود ۳۰۰ ۱۶ سال پیش از میلاد در آنجا ساکن بودند به این تمدن روی آورده اند. با این وجود بسیاری از تاریخ شناسان جزیره کرت را مهد تمدن یونان و حتی اروپا می دانند. نامگذاری این تمدن به دلیل پادشاه افسانه ای که نامش مینوس بود می باشد. مینوسی های ساکن جزیره کرت از آسیای کوچک به آن جزیره مهاجرت کرده بودند و فرهنگ و تمدن خود را در این جزیره ادامه داده اند.

تمدن مینوسی یا کریت به گونه‌ای بود که با هنر، مذهب و معماری مردم کرت بدون هیچ مشکلی مواجه بوده است. این تمدن با دین مردم کرت در آن زمان به گونه ای بوده که با حضور الهه قدرتمند باربری، که در آن گاو نماد ویژه ای برای مردم داشت مرتبط بوده است.

نگاهی به تاریخ دین مردم کرت

با توجه به اینکه اسناد کافی از جمله خط نوشتاری در تاریخ گذاری تمدن مینوسی در جزیره کرت وجود ندارد باستان شناسان از دو سیستم آرتور ایوانز و نیکولاس پلاتون برای اطلاع از تاریخ دین مردم کرت و تمدن مینوسی در این جزیره استفاده کرده اند. سیستم اول یعنی آرتور ایوانز بر اساس شکل و فرم کوزه های کشف شده نشان دهنده این است که تمدن مینوسی در این جزیره به سه دوره پیشین، میانه و پسین تقسیم شده است. دومین سیستم تاریخ گذاری یعنی نیکولاس پلاتون بر پایه توسعه و روند معماری مینوسی بوده است که معروف ‌ترین آنها کاخ های کنوسو، فیلتوس و مالیا می باشد.

نقش حیوانات در دین مردم کرت

در فرهنگ و تمدن مینو در جزیره کرت مشاهده می شود که حیوانات نقش بسیار مهمی را در گذشته دین مردم کرت از خود به جا گذاشته است. به گونه‌ای که هر یک از حیوانات در جهت قربانی برای خدایان به کار می‌رفته است. مثلا سوسمار برای معبد آپولون سورپکتون به کار رفته است و مرگ برخی از حیوانات نیز با خدایان همراه بوده است که در این بین عقاب با زئوس همراه بوده است و جغد در کنار آتنه قرار گرفته است. همچنین قربانی گاو به طور ملکوتی به صورت سالانه تحت تشریفاتی به نام بوفون صورت می گرفته است که بسیاری معتقد هستند این تمدن از ایرانیان دوره عثمانی به مردم کرت به ارث رسیده است. این تمدن و مذهب که در دین مردم کرت بسیار دیده می شود، سیستم اعتقادات مذهبی اوتیسم نام داشت که به طور کلی با حیوانات و گیاهان در ارتباط بود.

نقش حیوانات در دین مردم کرت

نقش حیوانات در دین مردم کرت

فرقه های خدا زنانه در دین مردم کرت

از دیگر اساس مذهبی و فرهنگی مردم کرت، می توان به فرقه های خدا زنانه اشاره کرد که در هزاره دوم این فرقه محور اصلی در میان کرت ها بوده است. توجه داشته باشید که این اساس به گونه‌ای در مذهب مردم این جزیره قرار گرفته بود که تصاویر زن در نقاشی مجسمه های مذهبی بسیار ظاهر شده بود و اکنون نیز این آثار در این جزیره بسیار دیده می شود. در این بین توجه داشته باشید که مهمترین ایزد بانوی مینوسی ها که مقام مادر کیهانی و نمادی از باروری را نیز داشت، در فرهنگ مردم کرت دیده شده است‌ با توجه به آنچه از فرهنگ مردم کرت به دست آمده است نشان می‌ دهد که این ایزدبانو به نام رئا همان ایزد بانوی بزرگ مینوسی ها می باشد که در بین مردم این کشور جایگاه ویژه ای دارد.

مار نماد مذهبی در دین مردم کرت

و اما در این بین آخرین اساس مذهب در دین و تمدن مردم کرت مرتبط با فرقه مار می‌ باشد که به عنوان الهه بزرگ ملکه حیوانات در نظر گرفته شده است. این نماد در دوران کهن معمولا به شکل چسبیده بر روی لباس های زیبا و قفسه سینه افراد بوده است که اکنون بر روی کنده کاری های این جزیره بسیار دیده می شود. دقت کنید که در اینجا نماد مار، نشان دهنده طبیعت، زمین و الهه عالم اموات است. این حیوان نشان دهنده نماد مذهبی بوده و نقش برجسته ای با معانی متعدد و تفاسیر این جزیره دارد.

مار نماد مذهبی در دین مردم کرت

مار نماد مذهبی در دین مردم کرت

تاریخچه دین مسیحیت در جزیره کرت

همانطور که گفته شد در حال حاضر دین مردم کرت به طور کلی مسیحی است که با توجه به مطالعات انجام شده، آن سنت پولس اولین کسی بود که کلیسای مسیحی را سازماندهی کرد و مسیحیت را در این جزیره به رسمیت شناخته بود. اما پس از این امر گسترش مسیحیت در جزیره کرت با مخالفت های بسیار شدیدی مواجه بود که پیروان دین مسیحیت در این زمان آزار و اذیت های زیادی می دیدند. با این وجود در حال حاضر کلیسای جزیره کرت یکی از بهترین کلیساهای ارتدوکس جهان است که یک قلمرو مذهبی در سراسر جهان به شمار می روند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای یونان ، وقت سفارت یونان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

جاذبه های دیدنی آتن آتن پایتخت یونان و یکی از شهرهای تاریخی دنیا می باشد. جاذبه های دیدنی آتن بسیار زیاد است و هر ساله گردشگران زیادی از این شهر ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

ویزای تحصیلی یونان امکانات و شرایط تحصیل در کشور یونان، مطلوب بوده و همین امر، سبب گرایش دانشجویان مختلف در رشته های متعدد تحصیلی برای ادامه تحصیل در این کشور ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...

هتل های یونان شاید شما نیز علاقه مند باشید تا یک سفر تفریحی به یونان داشته باشید. نکته مهم قبل از سفر که شما باید درباره آن اطلاعات کافی داشته ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!