به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

فرهنگ مردم یونان

فرهنگ مردم یونان

یونان یکی از کشورهای اروپایی است که در قسمت جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. فرهنگ مردم یونان بسیار غنی است و مردم این کشور علاقه ی شدید به فرهنگ و ملیت خود دارند. فرهنگ مردم یونان به گونه ایست که سنت های قدیمی خود را فراموش نکرده اند و در زندگی روزمره ی خود همواره از آن استفاده می کنند. درست است مواردی از تأثیر فرهنگ های ملل دیگر در فرهنگ مردم یونان دیده می شود ولی در عمق همواره تحت تأثیر فرهنگ بومی و سنتی خود هستند.

فرهنگ مردم یونان

فرهنگ مردم یونان

کشور یونان

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا است که پایتحت آن آتن می باشد. یونان از جمله کشورهاییست که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است و یکی از کشورهای مورد علاقه توریستان است. مساحت این کشور برابر با انگلیس می باشد و با کشورهای آلبانی، یوگسلاوی، بلغارستان و ترکیه همسایه است. بیشتر مردم یونان متعلق به کلیسای ارتدکس هستند و تعداد کمی از مردم این کشور مسلمان می باشند. این کشور یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا می باشد. واحد پول مردم یونان یورو است که در سرتاسر یونان از آن استفاده می شود.

کشور یونان

کشور یونان

درباره فرهنگ مردم یونان

بیشتر فرهنگ مردم یونان بستگی به مذهب این کشور دارد. بهتر است بدانید که کلیساها نقش مهمی در زندگی روزانه مردم یونان دارند. برای مثال مردم یونان به اجداد خود اهمیت زیادی می دهند و در بیشتر موارد از اسم اجداد خود برای نام گذاری کودکان خود استفاده می کنند. اما مردم یونان تا زمانی که کودک غسل تعمید نشود، از نام کودک برای صدا زدن او استفاده نمی کنند.

فرهنگ مردم یونان بسیار غنی است و برگرفته از سنت های قدیمی می باشد. اما امروزه فرهنگ مردم یونان تحت تأثیر فرهنگ غربی است و در مسائلی مانند آزادی و انتخاب لباس، روابط دختر و پسر، برابری زن و مرد و … از آن ها الگو برداشته اند.

درباره فرهنگ مردم یونان

درباره فرهنگ مردم یونان

فرهنگ خانواده مردم یونان

همانطور که گفته شد فرهنگ مردم یونان تخت تأثیر اروپا قرار گرفته است، اما باید بدانید که در یونان خانواده جایگاه خاصی دارد. بنیاد خانواده یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی و تأثیر گذار بر مردم است. فرهنگ مردم یونان در خانواده را می توان گفت که به سبک اسلامی است، منظور این است که اعضای خانواده نسبت به هم احساسات گرمی دارند و با محبت رفتار می کنند. مردم یونان مردمی مهربان هستند و با مهربانی و آغوش گرم از مهمانان و گردشگران استفبال می کنند. گردشگران همواره از رفتار خوب و صمیمی مردم یونان صحبت می کنند و به این مردم علاقه نشان می دهند.

فرهنگ خانواده مردم یونان

فرهنگ خانواده مردم یونان

آداب معاشرت در یونان

یکی از فرهنگ های غنی مردم یونان این است که وقتی برای اولین بار یک فرد را ملاقات می کنند، با او دست می دهند و با یک لبخند رضایت خود را نشان می دهند. البته مردم این کشور به برقراری تماس چشمی بسیار اهمیت می دهند و حتماً با فردی که ملاقات می کنند یک تماس چشمی برقرار می کنند.

در فرهنگ مردم یونان دیده می شود که دوستان صمیمی زمانی که یکدیگر را ملاقات می کنند، یکدیگر را در آغوش می گیرند و روی هر گونه بوسه می زنند. در بعضی از موارد نیز مشاهده شده است که مردها با دست بر روی شانه یکدیگر می زنند. مردم کشور یونان حرف های خود را با صدای بلند بیان می کنند و زیاد حرف می زنند.

آداب معاشرت در یونان

آداب معاشرت در یونان

فرهنگ ازدواج در یونان

فرهنگ مردم یونان در مورد ازدواج بسیار جالب و زیبا است. عروس ها در روز عروسی یک روبند قرمز یا زرد به صورت خود می زنند. مردم این کشور باور دارند که این روبندهای رنگارنگ عروس را از ارواح حفظ می کند. در این کشور مرسوم است که برای عروس ها انگشتر الماس بگیرند، چرا که نگین انگشتر الماس را نماد قطره های اشک خدایان می دانند.

یکی از رسوم جالب دیگر مردم یونان این است که عروس ها یک حبه قند و یا گیاه عشقه را به خانه جدید خود می برند که نماد زندگی شیرین می باشد. مراسم عروسی در فرهنگ مردم یونان در شب برگزار می شود و رقص های سنتی مختلفی در آن شب انجام می شود.

چشم زخم و روزهای نحس در فرهنگ مردم یونان

مردم یونان کمی خرافاتی هستند و چشم زخم یکی از موارد اصلی خرافات آنهاست. این مورد از فرهنگ مردم یونان به فرهنگ دوران بت پرستی آن ها برمی گردد. مردم یونان باور دارند چشم زخم ها به انسان ها آسیب می رسانند و هیچ فردی از افراد جامعه در برابر آن ها ایمن نیستند.

مردم یونان روز سه شنبه را یکی از روزهای نحس در هفته می دانند. آن ها اعتقاد دارند که اگر کسی در این روز ازدواج کند و یا کسب و کاری را شروع کند، نشانه نحسی برای صاحبش است و اتفاقات خوبی برای او نخواهد افتاد. اما بهتر است بدانید که در فرهنگ مردم یونان عدد ۱۳ عدد خوش شانسی می باشد. گفته می شود که عدد ۱۳ نماد حضرت عیسی بوده و تأثیر زیادی در خوش شانسی دارد. اعتقادات مردم یونان در کارها و فعالیت های روزانه آنها نیز تأثیر دارد، بطوریکه اعتقاد آن ها به خوش شانسی عدد ۱۳ باعث شده که در المپیک سیدنی این کشور ۱۳ مدال را کسب کند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای یونان ، وقت سفارت یونان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

آب و هوای آتن آب و هوای هر منطقه ای بنا بر موقعیت مکانی آن مختلف است و از ویژگی های متفاوتی برخوردار است. آب و هوای آتن نیز بنا ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

راهنمای سفر به سانتورینی اگر عاشق سفرهای رویایی و خاص هستید. اگر به دنبال ساخت خاطرات به یا ماندنی برای خود و عزیزانتان هستید ما سفر به سانتورینی در کشور ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

آب و هوای میکونوس جزیره میکونوس یکی از جزایر زیبای یونان می باشد که دارای جاذبه های بسیار زیادی است. گردشگران و توریست ها با توجه به آب و هوای ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!